Co czeka eventy online? Czyli o przyszłości wydarzeń firmowych przez Internet.

Większą część poprzedniego roku nasz zespół spędził na dostosowywaniu i opracowywaniu scenariuszy tak, by eventy mogły odbywać się w trybie online. Mimo, że nie mogliśmy realizować dla naszych klientów wydarzeń tradycyjnych, wykonaną pracę uznajemy za sukces. Był to dla nas powiew świeżości, a tworzenie nowych opcji eventowych było świetną zabawą. Nasi Klienci pokochali innowacyjne, kreatywne, angażujące i rozwojowe aktywności online. Mimo, że tradycyjne eventy na chwilę obecną wróciły, to wydarzenia online nadal są przez nich chętnie wybierane, co daje nam ogromną satysfakcję.

Zastanawiamy się jednak, co stanie się z tymi wszystkimi wymyślonymi przez nas programami, kiedy pandemia całkowicie się skończy? Im więcej takich eventów organizujemy, tym bardziej jesteśmy przekonani, że wydarzenia online zostaną w ofercie niejednej agencji eventowej nawet wtedy, kiedy nie będzie konieczności utrzymywania dystansu społecznego. Co więcej, zarówno my, jak i nasi koledzy z branży, uważamy, że rotacja między wydarzeniami tradycyjnymi a online będzie miało pozytywne skutki dla całej branży wydarzeń biznesowych i firm decydujących się na organizację eventów dla pracowników. Dlaczego?

Eventy online skracają dystans!

Dla wielu z nas przejście w zdalny tryb pracy było wyzwaniem. Trzeba było zacząć dzielić obowiązki służbowe z tymi domowymi i nauczyć się organizować czas nieco inaczej niż dotychczas. Jednakże część osób pracowała w ten sposób od bardzo dawna, co czasem powodowało pewne komplikacje interpersonalne. Utrzymanie zdalnych spotkań, wydarzeń, meetingów i integracji spowoduje, że pracownicy, którzy po powrocie do normalności pozostaną w zdalnym trybie pracy nie będą czuli się pominięci czy zmarginalizowani ze względu na fizyczną separację spowodowaną odległością, tak jak bywało to w czasach pre-covidowych. Zdarzało się, że taki home-office skutecznie utrudniał tym osobom nawiązywanie kontaktów, integrację z zespołem i po prostu poznanie się ze współpracownikami, co później powodowało problemy w wypełnianiu obowiązków służbowych.

Dodatkowo posiadanie przez firmę wielu lokalizacji biurowych może skutecznie utrudniać współpracownikom z różnych miast i krajów pracę i spójne działanie jako zespół.  Teraz, dzięki ogromie nowych możliwości, wszystkie granice zostaną zniwelowane, bariery zostają wyeliminowane, a pracownicy pozostający na uboczu będą mogli poczuć się częścią firmy!

Doświadczenie i umiejętności zdobyte online zaprocentują w przyszłości.

Wspominaliśmy o trudnościach, z którymi każdy z nas musiał się zmierzyć przechodząc nagle w tryb pracy zdalnej. Wiązało się to z wyzwaniami typu: jak utrzymać koncentrację pracując z domu, jak utrzymać więzi społeczne, jak nawiązywać kontakty w wirtualnym świecie? Dzięki pozyskaniu umiejętności organizacji eventów online, poznanym i wprowadzonym innowacjom, a także mnogości opracowanych scenariuszy, możemy zaoferować Klientom najwyższą jakość eventów. Aktywności przez nas oferowane to m.in.

Rozwiązania przez nas proponowane pozwalają uczestnikom lepiej się poznać i zintegrować. Oprócz tego zdobyte w trakcie różnych warsztatów i szkoleń umiejętności uczestnicy będą mogli wykorzystać nie tylko na stopie zawodowej, ale często również w życiu prywatnym!  Dodatkowo nasze aktywności pozwalają uczestnikom postawić granicę między pracą i życiem prywatnym, która to w warunkach domowych często potrafi dość mocno się zatrzeć.

Oszczędność przede wszystkim.

Kolejnym powodem, dla którego firmy pozostaną przy eventach online to ich koszty. Szefowie zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw czy korporacji zauważyli, że dzięki Internetowi ich eventy docierają do większej liczby pracowników, kontrahentów i klientów przy jednoczesnym o wiele mniejszym koszcie organizacji takiego przedsięwzięcia. Odpadają wydatki takie jak: przeloty, transport, hotele, catering itp.  Dzięki możliwości przejścia na online, firmy nie muszą też rezygnować z eventów, przenosząc je po prostu do sieci utrzymując zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron.

Jak więc widać, świat wirtualnych spotkań nigdzie się nie wybiera. Zostaną z nami na długo, być może na zawsze. Eventy online i tradycyjne bez problemu mogą współgrać ze sobą w ogóle się nie wykluczając, a wręcz wzajemnie się wspierając! Jesteśmy przekonani, że tak samo jak my, pokochają je wszystkie firmy, które mają siedziby w wielu miejscach na świecie, zatrudniających pracowników, którzy bardzo często pracują z domu.

Przewiń do góry