Degustacje alkoholi online jako przykład na budowanie morale zespołu w trakcie pandemii.

Budowanie zespołu w czasach pandemii to wyjątkowo trudne zadanie. Jak stworzyć zgrany team w momencie, gdy taki team nie może się nawet ze sobą spotkać, a jedyny kontakt jaki mają, odbywa się na odległość za pośrednictwem łącza internetowego lub telefonu? Odpowiedzią jest rozrywka, a konkretnie integracja przez rozrywkę. Form takiej zabawy scalającej więzi między współpracownikami jest multum, ale kilka z nich robi ostatnio szczególnie dużą furorę w uznanych firmach i korporacjach. Chodzi tu mianowicie o degustację. Co więcej, nie mówimy tu o smakowaniu kanapek, mięsa czy ciast. Mowa tu o profesjonalnym  i zdalnym próbowaniu przeróżnych alkoholi pod okiem eksperta. Jak wygląda integracja przez testowanie trunków? Czy event ma szansę powodzenia w formie online?

Ciekawa lekcja, nauka przez przyjemność

Cała zabawa polega na nauce smakowania alkoholi, których nie kupimy w zwykłych sklepach monopolowych. Organizator eventu (najlepiej dobra agencja eventowa) zorganizuje nam  na przykład najlepsze gatunki Whisky Single Malt, wina z wykwintnych szczepów czy piw, które sporządzają na co dzień prawdziwi mistrzowie tego fachu. Uczymy się o ich historii, uczymy się smakować tak wspaniałe trunki, a następnie wymieniamy się opiniami i spostrzeżeniami. Taka forma spędzania czasu w ramach team-buildingu to doskonały czas na miłe konwersacje i poznanie się bliżej. Co więcej, fakt że każdy z uczestników siedzi u siebie w domu zupełnie nie przeszkadza w budowaniu zespołu w taki sposób. Jest to więc sytuacja, w której nie możemy przegrać

Jak wygląda degustacja online?

Najważniejsza informacja to fakt, że nie musimy ganiać po sklepach by znaleźć trunki, które potem będziemy testować. Odpowiednie buteleczki z napojami, kieliszki i wszelkie inne odpowiednie akcesoria zostaną nam dowiezione pod same drzwi. Naszym zadaniem będzie jedynie odbiór i dobra zabawa. Po drugiej stronie łącza internetowego znajdować się będzie ekspert z dziedziny smakowania alkoholi, który przeprowadzi nas przez cały proces. Event ma formę interaktywną, więc w każdym czasie możemy zadawać pytania i zgłaszać swoje sugestie czy wątpliwości. Dodatkowo, poprzez małe konkurs i quizy, osoba prowadząca taką imprezę może uatrakcyjnić całość i wprowadzić nieco przyjaznego współzawodnictwa do warsztatów. Całość powinna trwać nie więcej niż 90 minut.

Jak to buduje zespół?

Przede wszystkim, uczestnicy miło spędzają czas i robią to wspólnie (choć każdy w swoim domu). Wrażenia ze smakowania trunków czy opinie o danym alkoholu można wyrażać na forum i wymieniać uwagi z innymi uczestnikami, co również prowokuje interakcję o pozwala nieco lepiej się poznać. Po trzecie – jest to forma rozrywki w czasie pandemii, a taki prezent dla pracowników w takim trudnym dla świata okresie może być prawdziwym wybawieniem.  Warto więc pomyśleć o degustacji online jako doskonałej formie budowania zespołu.

Przewiń do góry