Eventy online: zbędny wydatek, czy dbanie o morale pracowników?

Sytuacja na świecie zmusiła wiele firm i przedsiębiorstw do szukania oszczędności wszędzie gdzie się da. Aby uniknąć najsmutniejszego i najgorszego scenariusza – czyli redukcji etatów i zwalniania pracowników, prezesi i właściciele silą się i szukają dodatkowych pieniędzy w najmniejszych detalach funkcjonowania firmy. Z tego powodu, wiele podmiotów gospodarczych zastanawia się, czy zrezygnować z integracji swoich pracowników, skoro i tak odbywa się ona obecnie wyłączenie w Internecie. To pytanie zadaje sobie obecnie wiele działalności i jest to pytanie o balans pomiędzy pracą, by firma przetrwała a dbaniem i zapewnieniem naszym pracownikom odpowiedniego morale i motywacji. Czy organizacja eventów online to obecnie ekstrawagancja i zbędny wydatek czy w dalszym ciągu konieczność?

eventy firmowe online, worldwide business online events

Pewne rzeczy się nie zmieniają

Co jakiś czas poważniejsze firmy, które myślą o rozwoju i dobru zatrudnionych u siebie ludzi, organizowały wyjazdy integracyjne, na których pracownicy mogli się bliżej poznać i na chwilę zapomnieć o szarej pracowniczej codzienności. Pozwalało to zredukować stres, rozwiązać pewne waśnie i nieporozumienia w zespołach i zintegrować oraz spoić nieco działy i zespołu współpracujące ze sobą na co dzień.

W obecnej sytuacji, gdy wielu z nas zostało zamkniętych na długie tygodnie czy miesiące w domach, a niektórzy borykają się z problemami zdrowotnymi w swoich rodzinach i najbliższym otoczeniu – czy naprawdę organizacja eventów, choćby w formie online, nie jest koniecznością? Oczywiście, że jest. Pracownicy wykonujący swoje obowiązki w domu są często sfrustrowani i potrzebują odmiany. Nawet, jeśli ta odmiana ma pojawić się na ekranie ich codziennego narzędzia pracy, to organizacja występu artystycznego, stand-upu czy koncertu jest dla nich znakiem, że szef o nich dba i w dalszym ciągu ma na uwadze i dobro i zdrowie psychiczne. Jest to wartość sama w sobie, która motywuje do dalszej pracy mimo obecnej sytuacji, która wielu z nas przeraża i budzi niepokój o przyszłość.

To inwestycja, a nie tylko wydatek

Nie żyjemy już w czasach, gdzie można udawać, że pracownik to taka maszyna do wykonywania swoich obowiązków. Integracja przez Internet jest obecnie niezbędna dla higieny psychicznej zatrudnionych w firmach osób. Skoro nie mogą spotkać się „ w realu” – zafundujmy im wspólne gotowanie za pośrednictwem Internetu z dobrym szefem kuchni. Skoro nie mogą iść na koncert – zlećmy agencji eventowej organizację koncertu za pośrednictwem sieci i dedykowanej platformy. Możliwości jest wiele, a godzinny czy dwugodzinny show da nieco wytchnienia naszej kadrze i da nieco siły, by stawić czoła obecnej, niezbyt wesołej rzeczywistości.

Pamiętajmy, że jest to inwestycja. Podczas gdy inni zapomną o integracji swoich pracowników, my będziemy cieszyć się silną i dobrze nastawioną do pracy kadrą – a przecież o to chodzi nam wszystkim.

Przewiń do góry