Eventy online zostaną z nami na stałe! Oto dlaczego!

Branża eventowa musiała dostosować się do nowej rzeczywistości. W przypadku biznesu, którego istnienie opierało się na spotkaniach z ludźmi i organizowaniu zgromadzeń, które przez długi czas były zabronione, wydawało się wręcz niemożliwe. Okazało się jednak, że ta część gospodarki nie tylko wyszła obronną ręką z opałów, w jakie wpadł cały świat, ale nawet rozwinęła się w kierunku, którego nikt dotąd się nie spodziewał. Oto nastała era eventów online, a wszelkiej maści agencje prześcigają się w kreatywnych pomysłach na wydarzenia organizowane z pomocą przestrzeni wirtualnej i łącza internetowego. Wygląda na to, że taka forma organizowania przedsięwzięć pozostanie z nami na stałe. Dlaczego? Przedstawiamy pięć głównych powodów

online meeting, event online

Po pierwsze- to wygodne

Spędzanie imprezy integracyjnej, szkolenia czy telekonferencji w domu jest po prostu niezwykle komfortowe dla uczestników. Zamiast zrywać się rano z łóżka, w przypadku zimy jeszcze rozgrzewać samochód i robić to jednocześnie wyprawiając dzieci do szkoły, można wstać nieco później i z kubkiem ulubionej kawy zasiąść wygodnie przed monitorem własnego komputera.

Po drugie  – to tanie

Nawet jeśli do organizacji eventu online potrzebujemy agencji eventowej, w dalszym ciągu jest to przedsięwzięcie tańsze niż gdyby zliczyć pieniądze potrzebne na dojazdy, zakwaterowania czy catering. W ogólnym rozrachunku, potrzebujemy jedynie dobrego zaplecza technicznego i ekspertów od jego obsługi. Cała reszta wręcz „dzieje się sama”.

Po trzecie – to bezpieczne

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia jest obecnie priorytetem, a państwa na świecie prześcigają się w pomysłach na ten aspekt życia w czasie pandemii. Spotkania na odległość to oczywiście najlepszy sposób przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa, co czyni go naturalną zaletą wszelkich wydarzeń organizowanych w formie zdalnej

Po czwarte – to mniej stresujące

Jeśli oblejesz się kawą przed ważnym spotkaniem w firmie, całe życie przechodzi ci przed oczami i nagle tak banalna rzecz staje się powodem olbrzymiego stresu. W przypadku konferencji czy spotkania przez Internet, w naszym „biurze” mamy pralkę i szafę z ubraniami do zmiany. Prosty przykład pokazuje, o ile mniej stresu generują spotkania organizowane za pośrednictwem Internetu. A chyba wszyscy zgodzimy się, że ostatnie miesiące zafundowały nam wystarczająco dużo nerwów.

Po piąte – to wybór wielu ludzi

Nawet jeśli preferujemy spotkania „w realu”, to do formy online radzimy również się przyzwyczaić. Wielu ludzi nie wróci już do biur na swoje stanowiska pracy, podobnie jak wielu ludzi pozostanie w domach by tam brać udział w eventach i wydarzeniach. Nie ma co się przed tym wzbraniać i nie ma co wieszać na tym fakcie psów. 30 lat temu nikt nie pomyślałby, że świat będziemy oglądać przez komputer, bez potrzeby włączania telewizora. To po prostu kolejny etap rozwoju naszej cywilizacji.

Przewiń do góry