Filmowy team building przez sieć – wspólne kręcenie teledysku!

Team building za pośrednictwem sieci to często ciężka praca dla organizatora. Trzeba być kreatywnym, trzeba wymyślić ciekawy sposób na integrację, trzeba zachęcić ludzi do aktywnego uczestnictwa w określonych zajęciach. Z pewnością nie będzie łatwo odwrócić uwagi współpracowników od faktu, że to kolejna rzecz, którą zmuszeni są robić w swoich czterech ścianach podczas gdy do niedawna jeszcze wszelkiego rodzaju wydarzenia odbywały się poza domem, w gronie ludzi i okolicznościach innych, niż własny salon czy ogródek. Warto więc pomyśleć o aktywnym, ciekawym i zabawnym sposobie na sprowokowanie zespołu do kreatywnego myślenia i współpracy, której efektem będzie wspólne dzieło. Możemy na przykład zdalnie nakręcić teledysk LipDub!

warsztaty filmowe online dla firm

Kreatywny sposób udany team building

Zadanie może odgórnie wymyślić nam animator czy osoba z agencji eventowej, która przeprowadzi nas przez cały proces. Na początek, wybieramy piosenkę, do której zrobimy nasz własny autorski klip. Najlepiej będzie, jeśli utwór będzie po polsku i będzie traktować o czymś dosyć zabawnym. W ten sposób nasz teledysk będzie można również wykonać w komediowym klimacie, co zdecydowanie wpływa na atrakcyjność zajęć. Następnie każdy z nas dostaje zadanie nakręcenia w domowych pieleszach własnej części teledysku. Klip może mieć określoną fabułę, w której każdy uczestnik odgrywa pewną rolę i musi ją we własnym zakresie przedstawić i uwiecznić za pomocą swojego telefonu. Oczywiście teledysk może być także formą niezwiązanych ze sobą obrazków, gdzie każdy bohater wyrazi siebie w dowolny sposób. Tak czy siak, projekt wymaga konsultacji między współpracownikami, ktoś będzie musiał całością „zawiadować” – a wszystkie te procesy sprowokują zjawisko team-buildingu.

Najważniejszy jest efekt

Efektem takiego planu zdjęciowego ma oczywiście być teledysk. Klip możemy montować wspólnie, lub może zrobić to organizator eventu wprawiony w takiej post-produkcji. Taki obrazek stanowi bardzo miłą pamiątkę ciekawie spędzonego czasu i dla wielu będzie pierwszą możliwością pojawienia się na przykład w serwisie YouTube, gdzie taką produkcję można później zamieścić „dla potomności”. Amatorskie filmy są bardzo popularne w sieci, a przy okazji wszelkiego rodzaju imprez i spotkań będzie można się taką produkcją pochwalić.

Trzeba jednak pamiętać, by organizację takiego team-buildingu zlecać zawodowcom. Sprawne prowadzenie zajęć, przekazywanie zadań i wreszcie montaż teledysku to zadanie dla specjalistów. Amatorskie kręcenie filmu dalej wymaga pewnych umiejętności, które trzeba uczestnikom przekazać. Pamiątkowy teledysk również powinien być sensownej jakości by nie odstraszał aktorów biorących w nim udział.  Dlatego też zalecamy korzystanie z usług profesjonalnych agencji eventowych, które na takich przedsięwzięciach „zjadły zęby”.

Przewiń do góry