Filmowy team building przez sieć – wspólne kręcenie teledysku!

Team building internetowy to często ciężka praca dla organizatora. Trzeba być kreatywnym, trzeba wymyślić ciekawy sposób na integrację, trzeba zachęcić ludzi do aktywnego uczestnictwa w określonych zajęciach. Z pewnością nie będzie łatwo odwrócić uwagi współpracowników od faktu, że to kolejna rzecz, którą zmuszeni są robić w swoich czterech ścianach podczas gdy do niedawna jeszcze wszelkiego rodzaju wydarzenia odbywały się poza domem, w gronie ludzi i okolicznościach innych, niż własny salon czy ogródek. Warto więc pomyśleć o aktywnym, ciekawym i zabawnym sposobie na sprowokowanie zespołu do kreatywnego myślenia i współpracy, której efektem będzie wspólne dzieło. Możemy na przykład zdalnie nakręcić teledysk LipDub!

warsztaty filmowe online dla firm

Kreatywny sposób udany team building online

Zadanie może odgórnie wymyślić nam animator czy osoba z agencji eventowej, która przeprowadzi nas przez cały proces. Na początek, wybieramy piosenkę, do której zrobimy nasz własny autorski klip. Najlepiej będzie, jeśli utwór będzie po polsku i będzie traktować o czymś dosyć zabawnym. W ten sposób nasz teledysk będzie można również wykonać w komediowym klimacie, co zdecydowanie wpływa na atrakcyjność zajęć. Następnie każdy z nas dostaje zadanie nakręcenia w domowych pieleszach własnej części teledysku. Klip może mieć określoną fabułę, w której każdy uczestnik odgrywa pewną rolę i musi ją we własnym zakresie przedstawić i uwiecznić za pomocą swojego telefonu. Oczywiście teledysk może być także formą niezwiązanych ze sobą obrazków, gdzie każdy bohater wyrazi siebie w dowolny sposób. Tak czy siak, projekt wymaga konsultacji między współpracownikami, ktoś będzie musiał całością „zawiadować” – a wszystkie te procesy sprowokują zjawisko team-buildingu.

Najważniejszy jest efekt

Efektem takiego planu zdjęciowego ma oczywiście być teledysk. Klip możemy montować wspólnie, lub może zrobić to organizator eventu wprawiony w takiej post-produkcji. Taki obrazek stanowi bardzo miłą pamiątkę ciekawie spędzonego czasu i dla wielu będzie pierwszą możliwością pojawienia się na przykład w serwisie YouTube, gdzie taką produkcję można później zamieścić „dla potomności”. Amatorskie filmy są bardzo popularne w sieci, a przy okazji wszelkiego rodzaju imprez i spotkań będzie można się taką produkcją pochwalić.

Trzeba jednak pamiętać, by organizację takiego team-buildingu zlecać zawodowcom. Sprawne prowadzenie zajęć, przekazywanie zadań i wreszcie montaż teledysku to zadanie dla specjalistów. Amatorskie kręcenie filmu dalej wymaga pewnych umiejętności, które trzeba uczestnikom przekazać. Pamiątkowy teledysk również powinien być sensownej jakości by nie odstraszał aktorów biorących w nim udział.  Dlatego też zalecamy korzystanie z usług profesjonalnych agencji eventowych, które na takich przedsięwzięciach „zjadły zęby”.

Przewiń do góry