Impreza karnawałowa online! Wszystko jest możliwe!

Zamaskowanych, zwyczajnych ludzi idących do pracy czy wracających do domu do niedawna oglądaliśmy jedynie w reportażach z Chin czy Japonii. Telekonferencje na kilkaset osób zdarzały się częściej w filmach Science Fiction niż w prawdziwym życiu. Dziś jednak to wszystko stało się faktem, a z konieczności walki z groźną chorobą wiele aspektów naszej rzeczywistości przenosi się do świata wirtualnego. Dotyczy to również rozrywki i wszelkich eventów i wydarzeń, które jeszcze rok temu kojarzyły się ze spotkaniami z wieloma osobami w jednym, często zatłoczonym miejscu. Weźmy na przykład karnawał. Czy taką zabawę da się zorganizować w Internecie? Czy taki pomysł ma rację bytu w nowej rzeczywistości? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

karnawał online, event online

Jak „ogarnąć” taką imprezę?

Najważniejsze jest zaplecze techniczne. Dobrze wygłuszone i przygotowane pomieszczenie, najlepiej w studiu nagraniowym i odpowiedni sprzęt nagłośnieniowy. Do tego wysokiej klasy urządzenia rejestrujące do zapewnienia odpowiedniej jakości streamingu. Skoro mowa już o strumieniowaniu w sieci, to chyba oczywistym jest, że łącze internetowe musi być gotowe do takiego obciążenia, bez możliwości nagłego rozłączania się czy pogarszania jakości obrazu by utrzymać połączenie. Zależnie od imprezy, konieczna może być również odpowiednia scenografia, różnego rodzaju gadżety i rekwizyty oraz odpowiedni prowadzący, który wzorem Krzysztofa Ibisza poprowadzi ten wieczór w sposób porywający i zajmujący.

Jak bawić się na karnawale online?

Taniec i zabawa pozostaną bez zmian. Tyle że odbywać się będą w domu. Najlepiej jest zatrudnić na tę okoliczność znanego polskiego artystę, który wystąpi w specjalnie przygotowanym miejscu dla naszych uczestników. Całość powinna odbywać się na dedykowanej platformie aby uniknąć „nieproszonych gości” czy problemów technicznych na powszechnych i ogólnie dostępnych aplikacjach.

Oprócz występu muzycznego, polecamy zaproszenie kabaretu lub standupera. Stand-up jest bardzo popularną i prężnie rozwijającą się dziedziną rozrywki w naszym kraju, a odpowiedni artysta rozbawi gości do łez i pozwoli im zapomnieć na chwilę, że impreza z konieczności musi odbywać się w domowych pieleszach.

Zabawa i degustacja

Rozmaite zabawy integracyjne (choćby popularne kalambury czy koło fortuny) zapewnią kolejną godzinę doskonałej zabawy, która przy okazji zbliży do siebie uczestników. Fenomenalną atrakcją jest także degustacja alkoholi, kiedy to ekspert po drugiej stronie łącza wyjaśni, jak smakować alkohole i wspólnie z nami przetestuje najlepsze trunki (te dostarczone będą uczestnikom pod drzwi jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia).

Profesjonalizm

Pamiętajmy, by organizację takich imprez zlecać zawodowcom. Porządne zaplecze techniczne, wiedza i doświadczenie takich firm uratuje naszą imprezę i oszczędzi nam wiele nerwów, a co ważniejsze, pieniędzy.

Przewiń do góry