Jakie eventy z powodzeniem można zorganizować zdalnie. Nasze top 3!

Już od wielu lat słyszymy, że niemal każda dziedzina naszego życia przenosi się do przestrzeni wirtualnej. Jednak rok 2020 przyspieszył ten proces kilkukrotnie, a w wersji Internetowej i zdalnej pojawiły się wydarzenia dotąd kojarzone głównie ze spotkaniami twarzą w twarz w dużej grupie ludzi. Okazuje się jednak, że eventy online nie tylko nie są gorszą wersja spotkań w „realu”, ale momentami zyskują większe grono zwolenników niż formy tradycyjne. Już teraz możemy wskazać kilka wydarzeń i eventów online, które są szczególnie chętnie organizowane za pośrednictwem łącza internetowego bez konieczności wychodzenia z domu. Które z nich cieszą się największą popularnością?

event online, meeting online

Numer jeden – konferencje online

Konferencje czy telekonferencje odbywają się w formie zdalnej już od wielu lat, ale obecnie stały się zwyczajną koniecznością, a często jedyną formą możliwą do zorganizowania jeśli chodzi o spotkanie większej grupy biznesmenów czy managerów. Poprzez dobrej jakości łącze internetowe i profesjonalną moderację, konferencja za pośrednictwem Internetu doskonale zastępuje spotkanie na żywo, a dodatkowo takie rozwiązanie może doprowadzić do oszczędności czasu i pieniędzy na dojazd na spotkanie twarzą w twarz. Jest to także forma rozmów i negocjacji dedykowana podmiotom oddalonym od siebie o wiele kilometrów i w takich przypadkach jest pomysłem wręcz idealnym.

Numer dwa – szkolenia

Przeszkolenie w formie zdalnej jest dziś prostsze niż kiedykolwiek. Wszyscy pamiętamy czasy, kiedy to firmy próbowały nagrywać swoje szkolenia na płyty CD i wysyłać swoim pracownikom co często kończyło się delikatnie mówiąc, nie najlepiej. Obecnie, dzięki szybkiemu łączu i dedykowanej platformie, szkoleniowiec może spotkać się z uczestnikami na odległość i w interaktywny sposób nauczyć ich wszystkich potrzebnych umiejętności. W Sali szkoleniowej będzie jedynie trener, co zapewni odpowiednią akustykę i słyszalność a szkoleni pracownicy będą mogli w każdej chwili zadać pytanie nie martwiąc się, że jakiś aspekt szkolenia ujdzie ich uwadze lub pozostanie dla nich niejasny. Szkolenie online to doskonały pomysł na szybkie i sprawne zorganizowanie takiego przedsięwzięcia, gdy czas odgrywa kluczową rolę.

Numer trzy – imprezy integracyjne online

Imprezy integracyjne które odbywają się na odległość to zaskoczenie dla wielu pracowników, ale i szefów i prezesów. Do niedawna wydawało się to zupełnie niemożliwe a obecnie jest standardem w branży eventowej. Uczestnicy mogą bawić się w domowych pieleszach podczas występu ulubionego artysty zaproszonego przez szefa, wspólnie z innymi internautami-współpracownikami przygotowywać smaczną potrawę w czasie integracyjnego gotowania, a nawet próbować wydostać się z escape roomu poprzez wydawanie poleceń osobie z kamerą, która jako jedyna fizycznie się w takim pokoju znajduje. Możliwości jest bardzo wiele, a skuteczność i rozrywkowość takiego rozwiązania zaskoczyła nawet same agencje eventowe.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Skontaktuj się z nami!

Przewiń do góry