Pomysł na Team Building Online: Mission Competition

Pomysłów na budowanie zespołu w czasie pandemii  jest coraz więcej a agencje eventowe prześcigają się w pomysłach na ich formułę i kształt. Długi okres kwarantanny i obostrzeń nie sprzyja kreatywności, dlatego dobrze jest, także przez zabawę i dążąc do integracji, pobudzić nieco szare komórki naszych pracowników do działania i zorganizować im rozrywkę, która przy okazji wymusi na nich nieco twórczego podejścia do zadań. Najnowszym i fascynującym trendem w dziedzinie team buildingu jest ostatnio projekt pod enigmatyczną nazwą „Mission Competition”. O co w nim chodzi? Czy jest to dobry pomysł na imprezę firmową przez Internet? Komu ją polecić?

mission competition

Misja: współzawodnictwo

Mission Competition to nic innego jak zbiór zadań przygotowanych i stworzonych specjalnie na okoliczność integracji w ramach firmy. Różnorakie zadania podzielone są na grupy – naszej kadrze możemy zafundować działania indywidualne, jak i współzawodnictwo drużynowe – naturalnie w miłej i przyjaznej atmosferze zabawy.  Możliwych do wykonania zadań jest tu multum. Na przykład zadanie filmowe, gdzie musimy odgadnąć tytuł filmu zakodowany za pomocą emotikonek. Różne filmy do odgadnięcia mają cechy wspólne – na przykład tego samego aktora wcielającego się w główną rolę. Innym ciekawym zadaniem jest „Tajemniczy Pamiętnik” gdzie każdy z uczestników otrzymuje wycinek z pamiętnika znanej osoby. Poprzez dedukcję i łączenie wątków team musi odgadnąć, kto jest autorem pamiętnika.

Warto dodać w tym miejscu, że całość odbywa się na specjalnej, dedykowanej platformie, co wyklucza możliwość „zawieszania się”, złośliwego oprogramowania czy niepożądanych gości w trakcie imprezy.

Współzawodnictwo przez wykonywanie humorystycznych zadań jest bardzo dobrym pomysłem – wspólnie wykonany mem, autoportret zrobiony przy pomocy dziwnych narzędzi czy tworzenie napisu z przedmiotów znajdujących się pod ręką – to tylko niektóre z atrakcji, które znakomicie umilą czas uczestnikom imprezy.

Dla kogo jest to dobry pomysł?

Krótko mówiąc – dla wszystkich. Zadania, jakie stoją przed gośćmi nie są zbyt skomplikowane, jednocześnie zmuszając do wytężenia umysłu i zastanowienia się przez chwilę nad ich rozwiązaniem. Szczególnie należy tu polecić rywalizację drużynową. Taki rodzaj współzawodnictwa bardzo zbliża do siebie ludzi, prowokuje dobry humor i świetną zabawę, podczas której nie ma przegranych (choć jest klasyfikacja punktowa). Film, który montowany jest pod koniec i upamiętnia wspólnie spędzony czas jest bardzo miłą pamiątką na okoliczność tego wydarzenia. „Mission Competition” doskonale integruje i buduje team w twórczy sposób. Jest to także idealna odskocznia od trudów życia w pandemii i rzeczywistości, która od roku ogranicza się do własnych czterech kątów. Zdecydowanie polecamy!

Przewiń do góry