Warsztaty Baristyczne Online

Zdobądź nowe umiejętności!

Warsztaty Baristyczne Online

Kawa to najpopularniejszy napój na świecie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Sposób przygotowania, parzenia i mielenia kawy to z pozoru prosta rzecz, jednak serwowanie najpyszniejszego ciemnego napoju z kawowca to bardzo złożony i skomplikowany proces, który dla wielu z nas jest niemal wiedzą tajemną. Nic dziwnego zatem, że jest to doskonały motyw na warsztaty integracyjne i imprezę firmową. Jak przygotować i zaparzyć kawę, by wydobyć wszystkie jej walory smakowe? Jakich urządzeń używać i które gatunki kawy będą dla nas najodpowiedniejsze? Na te i inne pytania dostaniemy odpowiedź dzięki warsztatom baristycznym online!

Z przyjemnością myślałam o pękatym dzbanku z gorącą kawą, o niebieskiej porcelanowej filiżance i o wybrzuszonym, malutkim dzbanuszku do mleka, niebieskim, ale w białe stokrotki.
Sylvia Plath / Szklany Klosz
Najlepsza kawa w domowych warunkach

Warsztaty baristyczne w praktyce

O wszystko zadbamy za Was! Nie będziecie musieli chodzić po sklepach w poszukiwaniu akcesoriów na event. Zwłaszcza w obecnych czasach, byłoby to skrajnie nieodpowiedzialne i zwyczajnie zbyt czasochłonne. Każdy z uczestników otrzyma magiczną paczkę ze wszystkimi produktami wymaganymi do przygotowania napoju według ściśle określonych wskazówek. 

Po drugiej stronie łącza internetowego pojawi się ekspert z dziedziny parzenia kawy. Barista -specjalista przekaże nam wiedzę teoretyczną a także praktyczną i chętnie odpowie na wszystkie pytania. Nasz spec powie nam jak przygotować najlepszą kawę z pomocą wybranych metod, ile gramów kawy wykorzystać do sporządzenia napoju, a nawet jak odpowiednio ją zmielić.  Będzie także gratka dla miłośników kaw mlecznych, bowiem nauczymy się robić kawę z wykorzystaniem Frenchpress.

 

Nad przebiegiem całości wydarzenia czuwa wykwalifikowana ekipa techniczna. Od zaaranżowania specjalnie przygotowanego studia dla naszego specjalisty, przez zapewnienie najlepszego możliwego oświetlenia i udźwiękowienia aż po dbałość o odpowiednią prędkość łącza internetowego – to wszystko pozostaje po stronie Argentum Event, a doskonałe zaplecze techniczne i duża baza specjalistów znacznie ułatwia cały proces.

Część praktyczna

Tu możemy od razu zabawić się w nieco przyjazną rywalizację. Uczestników podzielimy na zespoły, a każdy z nich otrzyma paczkę niespodziankę, która zawierać będzie produkty do przygotowania kawy. Zadaniem każdej ekipy będzie przygotowanie i udekorowanie napoju w określonym czasie. Liderzy będą prezentować efekty swojej pracy (lider może przygotowywać kawę według wskazań pozostałych członków swojego zespołu) i wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Jak warsztaty baristyczne wpływają na integrację?

Przygotowywanie kawy to praktyczna i przydatna wiedza, która jednocześnie nie jest związana z wykonywaną na co dzień pracą. Nauka interesującego zawodu z koleżankami i kolegami z pracy to przyczynek do wielu rozmów, luźnych konwersacji, wymiany poglądów i scalania się personelu. Wspólna praca nad projektem (w tym przypadku, filiżanką kawy) to również podstawa do współdziałania i proces prowokujące konieczność współpracy i odpowiedniej komunikacji. 

Pierwszy kontakt

Szukasz opcji na event?

Opowiedz nam czego potrzebujesz, jakie masz pomysły i co byś chciał zorganizować i zrealizować.

Pierwszy kontakt

Szykujemy ofertę!

Mózgi pracują…

Nasi event managerowie szykują ofertę z atrakcjami, aktywnościami i wszelkimi możliwościami – najlepszymi dla Ciebie!

Szykujemy ofertę!

Działamy!!

Robimy event!!

To ten dzień! Realizujemy dla Ciebie wybrane opcje a Ty i Twoi goście świetnie się bawicie!

Działamy!!

Twój event jest na wyciągnięcie ręki!

Napisz do nas i daj nam chwilę – odpowiemy w ciągu 48h!

Przewiń do góry