Warsztaty barmańskie przez Internet – wszystko co musisz wiedzieć.

Przez bardzo długi czas bary, restauracje i mniejsze knajpki pozamykane były na cztery spusty ze względu na pandemię. Wszyscy odczuliśmy to dość mocno, wszak wszyscy lubimy wyjść czasem ze znajomymi prywatnymi czy też z pracy „na miasto”. Takie spotkania to doskonały sposób, by mieć kontakt z innymi ludźmi, by spędzić miło czas, zacieśnić więzi i zwyczajnie nie zwariować. Dlatego też w trakcie lockdownu zastanawialiśmy się, czy można połączyć integrację pracowników (czyli team-building) z atmosferą baru? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że w ramach integracji zapewnimy naszym pracownikom warsztaty barmańskie online! Czy to w ogóle możliwe? Jak wygląda zdalna nauka tworzenia koktajli i drinków? O czym warto pamiętać?

warsztaty barmańskie online

Zostań barmanem choć na jeden dzień!

Pokazy barmańskie zachwycają wszystkich. Zdolni ludzie żonglują kieliszkami i shakerami wyczarowując przy okazji przepyszne napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Teraz w ramach integracji naszego zespołu, możemy takie atrakcje zafundować naszemu działowi czy całej firmie.  W jaki sposób odbywa się to przy okazji pandemii i wszelkiego rodzaju obostrzeń?

Barista „przyjdzie do nas”, to znaczy spotka się z nami za pośrednictwem łącza internetowego, a sam będzie znajdował się za barem w gotowości do pokazu. My nie będziemy jedynie siedzieć z założonymi rękami – nasz ekspert nauczy nas podstawowych sztuczek i zdradzi tajniki przygotowywania najlepszych koktajli i napojów na świecie. Jeśli organizację takiego pokazu zlecimy porządnej agencji eventowej, wszelkie produkty potrzebne do sporządzenia przepysznych mikstur dostaniemy pod drzwi za pośrednictwem kuriera. Naszym jedynym zmartwieniem będzie jedynie włączenie komputera na czas i zajęcie się dobrą zabawą i nauką bardzo ciekawego zawodu.

Integracja za barem? Oczywiście, że tak!

Nasz ekspert powinien być osobą otwartą, „wygadaną” i chętną do odpowiadania na różne pytania –co będzie możliwe dzięki czatowi lub rozmowie głosowej, dzięki którym będziemy mogli ciągle komunikować się z innymi uczestnikami i przekazywać nasze uwagi i spostrzeżenia profesjonalnemu bariście. Zadziwiające jest jak wiele zabawy przysparza taka zabawa. Po krótkim instruktarzu, nasz mistrz napojów zleci nam przygotowanie określonej mikstury – co będzie wymagać od nas współpracy i burzy mózgów. Takie przyjemne łamigłówki doskonale scalają zespół i sprawiają, że o takim wydarzeniu pracownicy rozmawiają ze sobą jeszcze długo po jego zakończeniu.

Czego musimy unikać?

Przede wszystkim musimy unikać samowolnych zrywów polegających na próbie samodzielnej organizacji takiego wydarzenia. To zdanie dla profesjonalnej agencji eventowej, która dzięki swoim znajomościom i doświadczeniu, przeprowadzi nas przez całe przedsięwzięcie w sposób przyjemny i bezbolesny. Co najważniejsze – profesjonalnie zorganizowany event doprowadzi do scalenia naszego zespołu, czyli skutecznego team-buildingu, a przecież o to w tym wszystkim chodzi!

Przewiń do góry