Warsztaty Eksperymentalne Online

Zdobądź nowe umiejętności!

Warsztaty Eksperymentalne Online

Każdy w dzieciństwie miał ochotę nieco poeksperymentować. Czy to w piwnicy dziadka, czy na strychu, czy w zaciszu własnego domu, mieszaliśmy szampon z płynem do płukania naczyń w nadziei na odkrycie czegoś niesamowitego. Wszyscy chcieliśmy w pewnym momencie zostać szalonymi naukowcami, wynalazcami i ludźmi, którzy wymyślą coś, co dla innych będzie tylko powodem do drapania się w głowę i zastanawiania, jak to możliwe. Spełniamy dziś to dziecięce marzenie w zupełnie dorosłej formie – w formie warsztatów integracyjnych online. Jak wyglądają warsztaty eksperymentalne w dobie pandemii i we własnych czterech kątach? 

Jak eksperymentować w domu?

Szalone eksperymenty, jakie przeprowadzimy, dotyczą naturalnie reakcji chemicznych. W czasie zajęć doświadczymy takich rzeczy jak badanie ph, fluoresencji, chemiluminescencji czy piroforycznego spalania żelaza. Stworzymy suchy lód i ciekły azot. Od razu odpowiadamy też na najczęściej zadawane pytanie – nie, nie będziemy musieli biec do sklepu z odczynnikami chemicznymi, by przygotować się do imprezy integracyjnej. Wszystkie niezbędne składniki do eksperymentowania zostaną nam dostarczone do domu. Zestaw będzie zawierać:

• Szalkę petriego
• Papierki lakmusowe
• Wskaźniki ph
• Odczynniki
• Probówki z korkiem
• Kilka zlewek
• Uchwyt do probówki
• Pojemniczki zakręcane

Po drugiej stronie łącza internetowego stanie sam Szalony Ambroży – uczestnik programu Mam Talent i specjalista z dziedziny chemii i wykorzystywania tej nauki do pokazów estradowych. W pierwszej części – Ambroży wystąpi przed nami w jednym ze swoich pokazów. Zaprezentuje nam kilka doświadczeń w bardzo nietuzinkowy i efektowny sposób. W części praktycznej natomiast, to uczestnicy staną się szalonymi naukowcami i rozpoczną pracę nad swoimi doświadczeniami – oczywiście w asyście naszego specjalisty.

Osoby biorące udział w warsztatach samodzielnie napełnią balon dzięki reakcji chemicznej, nauczą się odbarwiać i zabarwiać błękit metylenowy i przeprowadzą reakcję soli mohra, która popularnie zwana jest zamianą wody w wino.

 

Jak integrować zespół przez warsztaty eksperymentalne?

Ciekawe i kreatywne zajęcia to często „prowokacja” do rozmów, przyjaznych konwersacji i wielu zabawnych sytuacji. Mimo formy online, interaktywna forma eventu pozwala na swobodną komunikację, a różnego rodzaju zadania, także w grupach, skłaniają do współpracy i dogadywania się między sobą co do podejmowanych decyzji. Dlatego też warsztaty eksperymentalne to idealne połączenie rozrywki z ciekawym pokazem i okazją do nauczenia się interesujących rzeczy z dziedziny chemii i nauki.

Pierwszy kontakt

Szukasz opcji na event?

Opowiedz nam czego potrzebujesz, jakie masz pomysły i co byś chciał zorganizować i zrealizować.

Pierwszy kontakt

Szykujemy ofertę!

Mózgi pracują…

Nasi event managerowie szykują ofertę z atrakcjami, aktywnościami i wszelkimi możliwościami – najlepszymi dla Ciebie!

Szykujemy ofertę!

Działamy!!

Robimy event!!

To ten dzień! Realizujemy dla Ciebie wybrane opcje a Ty i Twoi goście świetnie się bawicie!

Działamy!!

Twój event jest na wyciągnięcie ręki!

Napisz do nas i daj nam chwilę – odpowiemy w ciągu 48h!

Przewiń do góry